Duyurular

Katma Değer Vergisi Oranlarında Değişiklik Resmi Gazetede Yayımlandı

Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Duyurular

Kısa çalışma ödeneği 2 ay uzatıldı

RESMÎ GAZETEDE YAYINLANDI

27.10.2020 tarih 31287 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 3134 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile  kısa çalışma ödeneği süresi 31.10.2020 tarihinden başlamak üzere 2 ay uzatıldı.

Duyurular

Nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı

RESMÎ GAZETEDE YAYINLANDI

27.10.2020 tarih 31287 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 3135 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile işten çıkarma yasağı süresi 17.11.2020 tarihinden itibaren 2 ay uzatıldı. Uzatılan işten çıkarma yasağına ek olarak nakdi ücret desteği uygulama süresi de 2 ay daha uzatıldı.

Duyurular

Bazı Hizmet Sektörlerinde KDV Oranları Değişti

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararla, Covid-19’dan etkilenen ekonomik faaliyetlerin hızla normalleşmeye dönmesine katkı sağlanması amacıyla bazı hizmetlerde geçici olarak yıl sonuna kadar vergi indirimleri uygulanacak.

Duyurular

TORBA KANUN GELİYOR

KYK ve vergi borçlarına düzenleme yapılandırma, sicil affı için düzenlemede son durum açıklandı. Düzenleme torba yasa ile gelecek….

Beş farklı kanun teklifi sonrası uzmanlar, olası bir yapılandırma düzenlemesinin, 2019 borçlarını da kapsaması; ancak bunun için de Mart beyanname döneminden önce yasanın çıkarılıp, ikincil düzenlemelerin de hayata geçirilmesi gerektiğini bildiriyor. Mart ayı beyannamesi öncesi kanun çıkarsa vatandaşlar faydalanabilecek.

error: : İçerik Korumalıdır !!
×